Archivní vína

Rulandské modré

Vlastí vína Rulandské modré je francouzská oblast Burgudsko. Jde o starou odrůdu pěstovanou v mnoha zemích jako víno ze skupiny "Pinot". Patří do pozdních odrůd. Cihlová, světle rubínová barva se zlatavým okrajem kolem stěn poháru zdobí toto červené víno. Aromatické látky jsou v mládí nejpodobnější vůním jahod, ostružin a červených třešní. Kyseliny jsou jemné a stejně tak je zde menší zastoupení třísloviny. Vína jsou kvalitní a získávají na charakteru delším ležením na lahvi.

Při stolování se víno Rulandské modré předkládá k pečeným masům, pernaté zvěři, k nadívané drůbeži a k mnoha různým sýrům.

V naší nabídce je ročník 2017 - víno rubínové barvy s cihlovým podtónem se zlatým okrůžím ve sklence, jemné vůně a zakulacené příjemné dochutí. Excelentní víno.

Rulandské modré už řádně vyležené, vyniká zde opravdu lahvová zralost, je li ročník 2017 excelentní, tak jak teprve chutná tento archivní vzorek?

V naší nabídce je ročník 2015 v nabídce jako TIFFANY PREMIUM

Rulandské modré

Merlot

Jsme představili v ročníkových vínech, pro opravdové gurmámy máme přpraven archivní vzorek

V naší nabídce je archivní 2015, takovému vínu nelze odolat znovu a znovu.

Ležením na lahvi získává Merlot na kvalitě, toto zde platí dvojnásob.

Toto potvrzuje tento archivní vzorek z naší nabídky ročník 2015 se nebojíme prezentovat jako TIFFANY PREMIUM.

Merlot

Domina

Tato méně známá odrůda pochází z Německa a vznikla z odrůdy Rulandské modré x Modrý portugal DOMINA má rubínovou až hnědočervenou sytou barvu po odrůdě Potugal, plný extrakt, vyšší podíl taninů . DOMINA také patří mezi aromatičtější a plnější červené odrůdy, vůně připomíná černý rybíz, sušené švestky a po ležení na láhvi se mění na exkluzívní tóny hořké čokolády. Chuť se vyznačuje menším obsahem kyselin, zato plností, hebkostí a vláčností. Víno se lehce a příjemně pije. Ležením na lahvi získává i DOMINA citelně na kvalitě.

Jak Merlot tak i DOMINA se hodí popíjet samostatně bez doprovodu jídel, rozhodně neuškodí ho popíjet k paštikám, zvěřině a hutnějším výrazným sýrům.

V naší nabídce je ročník 2017 a navíc ročník 2015 máme v nabídce jako „TIFFANY PREMIUM“ , to už je archivní víno jak má být.

Domina

André 2016

Moravská odrůda vznikla křížením Frankovka x Svatovavřinecké víno rubínové barvy s fialovými odlesky, zráním získává na plnosti, toto víno sdružuje vlastnosti Frankovky x Svatovavřinecké a to do barvy, vůně v chuti plnost a kořenitost, nabízíme vyzrálé víno ročník 2016 plněné do lahví po tříletém odležení a vyzrávání na sudu.

ANDRÉ je víno, které se snoubí k červeným masům, zvěřině, kvalitním uzeninám a tvrdým sýrům.

André 2016

Poptat víno

© 2024 vino-furminek.cz | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů