Bílá vína

Ryzlink rýnský

Bílá pozdní odrůda vína pochází z Porýní a je nejzákladnější odrůdou celého vinařství. Vína Ryzlinku rýnského mají zelenožlutou barvu a s přibývající zralostí se objevují zlatavé odstíny, u bobulových výběrů až jantarové.

Ryzlinková vína vynikají širokou škálou ovocných vůní jako broskev, nezralé jablko, citronová kůra a u zdařilých ročníků meruňka nebo ananas. Mohou být i kořenité a kouřové. Při zrání vína se objevuje vůně medu, marcipánu, mandlí a rozinek. V chuti ryzlinkových vín hraje velkou úlohu kyselina a její zralost. Od ocelové kyseliny v nezralých ročnících, přes příjemně říznou, až po svěže zralou chuť vína, která je nezbytnou součástí velkých vín, výborných ročníků a současně oporou tvorby buketu a chuťových látek láhvové zralosti.

Ryzlinková vína jsou jedinečným doprovodem ke studeným předkrmům, lehčím úpravám drůbeže. Pozdní sběry k pstruhům a jiným rybám v různých úpravách.

V naší nabídce je ročník 2018 s příjemnou vůní a pikantní kyselinkou.

Ryzlink rýnský

Chardonnay

Vína Chardonnay jsou uznávanými, vyhledávanými a v současnosti nejmódnějšími víny na světě. Vína Chardonnay mají zelenožlutou až zlatožlutou barvu, v pozdních sběrech, výběrech a ve starších ročnících vína se sytějším tónem.

Chardonnay má plnou, jemně kořenitou chuť s elegantní kyselinkou. Ve vůni můžeme hledat zelené jablko, hrušku , citrusové plody.

Vína Chardonnay se hodí ke slavnostním příležitostem, dobře doplňuje jídla s bílým masem. Dále je toto víno vhodné k paštikám a plodům moře. Rozhodně patří třeba jen tak posezení s přáteli.

V naší nabídce vína Chardonnay je ročník 2018 se zajímavou citrusovou vůní a oříškovou dochutí.

Chardonnay

Děvín

Bílá odrůda Děvín vyšlechtěna na Slovensku v Malokarpatské oblasti a vznikla spojením Tramín x Veltlínské červenobiele. Proto ve vůni cítíme jemnou kořenitou vůni čajové růže s mírnou medovinkou. V chuti je víno mírně muškátové s krátkou kyselinkou.

K tomuto bílému vínu se hodí pokrmy jako jsou saláty, pstruh, platýz či jiné, na lehký způsob připravené ryby. Dušené kuřecí nebo jiné drůbeží maso.

V naší nabídce je ročník 2018. Toto víno se zelenožlutým odstínem, aromatickou vůní a jemně kořeněnou chutí se stává vrcholem naší ochutnávky.

Děvín

Aurelius

Víno zelenkavé barvy charakteru Ryzlinku rýnského intanzivnějším aroma a vůní, Ovocitolipovým tónem v chuti, lehce kořeněné.

Moravská odrůda vyšlechtěná ve Velkých Pavlovicích spojením odrůd Ryzlink rýnský/Neuburské.

Hrozny jsou středněrané, dokáží vyzrát do zajímavých sladkostí.

V nabídce máme ročník 2018 v menším množství pro rozšíření sortimentu z hroznů od externího dodavatele.

Aurelius

Poptat víno

© 2024 vino-furminek.cz | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů