Červená vína

Svatovavřinecké

Ve světě je toto červené víno známé pod názvem "Saint Laurent". Zatím je nejrozšířenější u nás na Moravě. Tato poloraná odrůda s tmavě granátovou barvou s fialovými odlesky je oblíbené jako mladé i jako víno určené k archivaci. Upoutá Vás svou výraznou višňovou, černorybízovou a po zrání na lahvi až povidlovou vůní, se středně až sametově plnou chutí. Svatovavřinecké se velmi dobře hodí k tmavým masům, pečené drůbeži jako je kachna nebo husa popřípadě hutným sýrům s intenzívní a pikantní chutí.

V naší nabídce máme ročník 2018. Toto víno se nabízí jako tmavě červené a typické s intenzivní vůní a plnou chutí. Naším Svatovavřineckým nepochybíte jako přílohu k výše uvedeným pokrmům, nebo k posezení s přáteli.

Svatovavřinecké

Frankovka

Pravděpodobně rakouská pozdní odrůda vína je v zahraničí známa pod synonymy Blaufrankisch, Lemberet nebo Kékfrankos.

Frankovka je víno rubínové barvy s fialovými odlesky, s ostružinovým kořenitým aroma a s tvrdší kyselinou. Po ležení a vyzrání v sudech charakter vína výrazně získává na zajímavosti svým ovocným extraktem a příjemnou dochutí tzv. "spáleného dřeva". Frankovka se hodí ke konzumaci obvyklých jídel všedního dne, pečeným masům, zvěřině, guláši, kachně i huse, ke kořeněným zeleninovým jídlům a zrajícím výrazným sýrům.

V naší nabídce vína je ročník 2018, který nabízí příjemnou kořenitost spojenou s ovocností a výrazným projevem extraktivního vína.

Frankovka

Merlot

Původní francouzská odrůda vín se nyní rozšiřuje stále více do světa. Víno Merlotu má hutnou granátovou barvu. Merlot patří mezi aromatičtější a plnější červené odrůdy, vůně připomíná černý rybíz, přezrálé švestky a po ležení na láhvi se mění na exkluzívní tóny tabáku, kávy nebo čokolády. Chuť se vyznačuje menším obsahem kyselin, ale plností, hebkostí a vláčností. Víno se lehce a příjemně pije. Ležením na lahvi získává Merlot na kvalitě.

Merlot se může popíjet samostatně bez doprovodu jídel, rozhodně k pokrmům jako k jemným paštikám, zvěřině a hutnějším sýrům je doplňkem jak má být.

V sortimentu máme MERLOT 2018, skvělé víno může soutěžit s dovozovými víny tzv. „Nového světa“

Merlot

Poptat víno

© 2024 vino-furminek.cz | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů